| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea este adresata celor care au vazut filmul Cel mai iubit dintre pamanteni! Cum ar putea fi interpretat finalul? Ma refer la ultimele minute ale filmului cand protagonistul intra in biserica aceia. Mie mi s-a parut un film foarte bine realizat, insa nu imi dau seama ce semnificatie are finalul de care v-am spus. Dau FUNDA raspunsului pe care il consider cel mai relevant!

1 răspuns:
| VladArtilerieGrea a răspuns:

Poate te ajuta Marin Preda sa intelegi semnificatia finalului.