| Ovidiu a întrebat:

O mica intrebare pentru filmografi. big grin
Acum cativa ani, am vazut un film. Un film de comedie si un pic horror (cred). Vreau sa il revad dar nu mai stiu cum se cheama.
Actiunea se petrece in iad dar si pe pamant. Unele personaje, veneau din iad in lumea normala pentru anumite lucruri apoi se intorceau.
Nu ati inteles nu? laughing Macar sa imi ziceti ce filme ati vazut care corespund aceste-i descrieri neintelegatoare. big grin

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și acesta e la fel:

Little Nicky (2000)
http://www.cinemagia.ro/filme/little-nicky-copiii-iadului-2562/

Vezi și seria Hellraiser...

Ori, Hell & Back (anime, 2015)
http://www.cinemagia.ro/filme/hell-back-581535/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmografi? WTF?! Cinefili poate...
Constantine cu Keanu Reeves.
R.I.P.D. cu Jeff Bridges. Sunt o gramada, da mai multe explicatii daca vrei mai multe filme.

| Ovidiu explică:

Multumesc floresdemayo. Pe Little Nicky il cautam.