| elenutza27 a întrebat:

Povestiti-mi si mie filmul exorcizarea lui emily rose
Cine mi-l da amanuntit primeste funda+vot!

Răspuns Câştigător
| VintageGeisha a răspuns:

Well...este vorba despre o tipa de la tara care se muta la oras pentru
a studia, mutandu-se la un camin.Fiind de la tara era foarte credincioasa si avea mereu o cruce care si-o agatase la pat.Ei bine intr-o seara cand prietena ei a vrut sa mearga pe afara a invitat-o si pe ea, insa nu a vrut asa ca a ramas.Noaptea usa de la intrarea in camin s-a deschis,si deranjand-o s-a dus sa o inchida.S-a pus in pat si peste ceva timp a simtit ceva pe la picioare,cand s-a uitat sub patura o umbra neagra a prins-o si a intrat in ea.
Desigur ca era un demon iar asta o "manca" pe interior si chinuind-o si infometand-o nemai putand sa manance,iar oamenii aveau fete de demoni oriunde ar fi privit.
Parinti au luat-o acasa vazand ca ceva e in neregula cu ea,si dupa mai multe examinari au descoperit ca e posedata,si pentru asta trebuia exorcizata de un preot specializat.
Preotul a venit a bagat-o intr-un hambar si a inceput ritualul spunand cuvinte in latina etc. printre care si Tatal Nostru, si dupa ce s-a chinuit asa si dupa ce toate animalele o luasera razna din ea n-a scos doar un demon ci pe toti recitand numele lor.
Dupa el n-a reusit si a mai fost si acuzat pentru ca judecatorii spuneau ca nu e posedata e schizofrenica, si a fost inchis.
Iar de la Emily a primit ulterior o scrisoare prin care ii spunea ca ii multumeste ca n-a reusit astfel aratandui-se Feciaora Maria si spunandu-i daca alege intre viata cu demonii in ea sau moartea in rai.Ea a les viata deoarece stia ca va murii candva insa trebuia sa arate lumii ca Satana exista.Iar dupa cativa ani ea a murit din cauza ca suferea de toate bolile existente.
Mi-a facut placere sa povestesc filmul cu toate ca un trailer era mai eficient...anyway enjoy it

1 răspuns:
| SinCos23 a răspuns:

Well...este vorba despre o tipa de la tara care se muta la oras pentru
a studia, mutandu-se la un camin.Fiind de la tara era foarte credincioasa si avea mereu o cruce care si-o agatase la pat.Ei bine intr-o seara cand prietena ei a vrut sa mearga pe afara a invitat-o si pe ea, insa nu a vrut asa ca a ramas.Noaptea usa de la intrarea in camin s-a deschis,si deranjand-o s-a dus sa o inchida.S-a pus in pat si peste ceva timp a simtit ceva pe la picioare,cand s-a uitat sub patura o umbra neagra a prins-o si a intrat in ea.
Desigur ca era un demon iar asta o "manca" pe interior si chinuind-o si infometand-o nemai putand sa manance,iar oamenii aveau fete de demoni oriunde ar fi privit.
Parinti au luat-o acasa vazand ca ceva e in neregula cu ea,si dupa mai multe examinari au descoperit ca e posedata,si pentru asta trebuia exorcizata de un preot specializat.
Preotul a venit a bagat-o intr-un hambar si a inceput ritualul spunand cuvinte in latina etc. printre care si Tatal Nostru, si dupa ce s-a chinuit asa si dupa ce toate animalele o luasera razna din ea n-a scos doar un demon ci pe toti recitand numele lor.
Dupa el n-a reusit si a mai fost si acuzat pentru ca judecatorii spuneau ca nu e posedata e schizofrenica, si a fost inchis.
Iar de la Emily a primit ulterior o scrisoare prin care ii spunea ca ii multumeste ca n-a reusit astfel aratandui-se Feciaora Maria si spunandu-i daca alege intre viata cu demonii in ea sau moartea in rai.Ea a les viata deoarece stia ca va murii candva insa trebuia sa arate lumii ca Satana exista.Iar dupa cativa ani ea a murit din cauza ca suferea de toate bolile existente.
Mi-a facut placere sa povestesc filmul cu toate ca un trailer era mai eficient...anyway enjoy it