| qwerty1234 a întrebat:

Salut, spuneti-mi ceva filme de genul: lista lui schindler, La vita e bella, the pianist.

3 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

The Shawshank Redemption (1994)
Pulp Fiction (1994)
Fight Club (1999)
Goodfellas (1990)
City of God (2002)
Forrest Gump (1994)
Se7en (1995)
Memento (2000)

| bytza4u a răspuns:

The Way Back, Saving Private Ryan, The Painted Veil, The English Patient si ar mai fi King's Speech, tot din perioada celui de-al doilea razboi mondial, doar ca nu are prea multa actiune ca celelalte.

| bytza4u a răspuns:

Cornelius, care e asemanarea intre filmele spuse de el si cele spuse de tine? cred ca qwerty se referea la filme din perioada celui de-al doilea razboi mondial