| Ciprian20047 a întrebat:

Sunt pasionat de filme. Am vazut multe si nu mai prea gasesc ceva pe gustul meu. Imi plac filmele despre viata de adolescent (comedie, dragoste). Astept recomandari...

Răspuns Câştigător
| Ella6 a răspuns:

Hm
Iubesc filmele de groaza in general, insa stiu si cateva filme de dragoste pe care le-am vazut recent dar si cateva comedii.

Cred ca A walk to remember e ceva potrivit pentru cautarile tale, daca intr-adevar iti plac filmele de dragoste. Singura problema este ca nu are un final fericit, dupa parerea mea, dat fiind circumstantele in care se incheie, insa este un film plin de emotii, pe mine m-a marcat intr-un mod placut. Si asta a fost a doua oara in care l-am vazut.

De asemenea te poti uita la After. Este modern si destul de bine lucrat, frumos, cu personaje atragatoare si actiune destul de okay. Nu prea eram eu cu filmele astea moderne dar acesta chiar mi-a placut. Am inteles ca a iesit si a doua parte, pe aia nu am vazut-o dar planuiesc.

Mai poti vedea si To all the boys I’ve loved before, ambele parti. Sincer prima parte mi-a placut mai mult. Din nou, filme moderne cu actiune lejera, destul de dragut. Nu-ti dau spoilerehappy

Inca doua filme cred ca-ti vor mai placea, in caz ca nu le-ai vazut deja, si anume Tres Metros Sobre el Cielo si Tengo Ganas de Ti. Tres Metros Sobre el Cielo mi-a placut la nebunie si m-a facut sa plang, sincer. Tengo Ganas de Ti mai mult m-a enervat. singurul motiv fiind tradarea lui Hache fata de Gin. Aici iti dau un mic spoiler si anume ca Hache, desi este impreuna cu Gin, se culca cu Babi si nu stiu de ce, dar asta m-a enervat atat de tare, mai tare decat am fost vreodata nervoasa si pur si simplu am fobie de filmul ala. Daca aud pe cineva ca-mi propune sa ne uitam la el, ma inrosesc de nervi.

Acum, legat de comedii, mie mi-a placut maxim seria Johnny English. Daca nu ma insel sunt trei filme si m-am spart de ras la toate trei, ma indoiesc ca nu-ti vor placea. Il au ca personal principal pe Rowan Atkinson.

Vizionare placuta!☺️

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Épouse-moi mon pote (2017)
Listen to your heart (2010)