| Personna a întrebat:

Cine imi poate spune ordinea CRONOLOGICA a filmelor din seria Fast and Furious?

2 răspunsuri:
| Vampiress a răspuns:

1 The Fast and the Furious (2001)
2 2 Fast 2 Furious (2003)
3 The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006)
4 Fast & Furious (2009)
5 Fast Five (2011)
6 Furious 6 (2013)
7 Fast & Furious 7 (2015)

| Personna explică:

Asta e ordinea filmelor. In tokyo drift, Han moare in centrul Tokyo-ului in accident, dar apare in Fast and Furious 6, iar la finalul partii a 6-a, arata inca o data scena mortii lui Han, de data asta noi putand sa vedem cine la ucis, si anume Ian Shaw(fratele lui Owen Shaw, tinta echipei din F&F 6). Deci, cred ca Tokyo Drift este ultimul in ordinea CRONOLOGICA, nu a aparitiei filmelor.