| anonim_4396 a întrebat:

daţi-mi vă rog nişte seriale turceşti bune. Dacă se poate şi o mică descriere.

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu există combinația formulata de tine

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Am cerut nişte exemple de seriale turceşti, la care să mă uit.Ce nu înţelegi?

| ACTH a răspuns:

Bahar! Clar!

| Cardaucq a răspuns:

Dragoste la urgentă (o fata se muta într-un bloc nou și are o grămada de peripeții chiar de la început mai întâi lovește Maisina vecinului apoi scapă oalele la urma chiar au devenit colegi într-un spital și sau îndrăgostit unul de altul și sau căsătorit la sfârșit)
Halka(un grup de oameni a ucis un bărbat și iau schimbat copilul băiatul respectiv a fost scos din închisoare ca sa poată afla cine e criminalul tatălui lui așa ca sa întâlnit cu celălat băiat și au devenit prieteni foarte buni. Are 2 sezoane numai ca pana acum e ieșit doar primul)
Kara sevda( e vorba despre o dragoste infinita între nihan și kemal care sunt personajele principale ea e bogata dar el sărac. Ea a fost obligată sa se casatoreasca cu bărbatul pe care nu-l iubea numai ca nu și-a schimbat dragostea pentru bărbatul respectiv și nu la putut uita. Finalul e puțin tragic, dar totuși ți-l recomand)
Căminul meu ești tu(e un film care ma lăsat cu cura căscată, ma făcut sa plâng enorm de mult dar ma și impresionat) ți-l recomand
Annem
Parola te iubesc
Povestea noastră
Stadiul relației complicat(e un serial Comedic dar și romantic e uimitor)
Prețul dragostei
Lupta rozelor
Trandafirul negru
Anne
Kadin
Sezonul cireșelor
Mirosul căpșunilor
Fiicele doamnei fazilet(o femeia care pare a fi sedusa de bani trăiește alături de fiicele ei, ea vroia mereu sa fie bogata și sa locuiască într-un conac și visul i sa îndeplinit pentru ca a devenit servitoare acolo dar apoi și-a luat și fiicele cu ea viața i se complica dar la urma se afla ca a fost torturata in tinerețe și nu avea nicio legătura cu banii doar vroia sași facă fiicele fericite)
Vieți schimbate(după titlu se vede despre cei vorba un cuplu comit o crima și după fata ia identitatea fetei moarte, ajunge sa facă un cuplu cu băiatul respectiv numai ca femeia avea un copil care credea ca e mort cu timpul a aflat ca e viu și a încercat să-l găsească)
Răzbunare pe tocuri(4 femei prietene din tinerețe ajung sa se reîntâlnească după ceva timp 1 dintre ele comite o crima la o petrecere și încearcă sa se afle cine e Merve este ca regina satului și îl conduce)
Calikusu (e vorba despre cuplul ozcivit care joaca rolul principal fata și-a pierdut părinții și sta cu Mătușa sa dar in același Timp și in internat)
Hercai ți-l recomand pentru ca e fantastic și nemaipomenit de frumos uitate o să-ți placa sunt sigura
Sper ca te-am ajutat. Nu sunt buna in explicat dar mi-am dat cel mai mult pentru asta am văzut serialele cu mult timp in urma și nu mi le cam amintesc

| AndreiDaniel2000 a răspuns:

Povestea nostra
Merhyem
Furtuna pe bosfor
Dragoste si ura
Kosem

| VieriuIustin a răspuns:

Nu prea sunt cu serialele turcesti dar recent am vizionat aceste 2 seriale...
The Protector (2018) -Un tânăr care trăiește în Istanbulul zilelor noastre descoperă că se trage dintr-un ordin străvechi și pornește într-o aventură pentru a salva orașul de un inamic etern.
When Heroes Fly -După ani de zile de la o ceartă aprigă, patru veterani militari din Israel se împacă și pleacă în Columbia în căutarea unei persoane iubite pe care o crezuseră moartă.