| DrakuleJack a întrebat:

imi putedi da si mie niste anime de dragoste sunt mare fan cu sub in romana? va rogggg!happy

Răspuns Câştigător
| Mikku a răspuns:

Lovely complex, kaichow wa maid-sama, nana... incearca-le!happy

3 răspunsuri:
| annahandball a răspuns:

1.Clannad si Clannad After Story- doi tineri sunt in an terminal de liceu incercand sa isi gaseasca vitorul.O poveste super buna in care vei gasi si parti de comedie, dar si multa drama!
2.Nana- doua fete foarte diferite care poarta acelasi nume se muta la Tokyo intalnindu-se in tren si ajung, in final sa locuiasca impreuna! Aici va incepe actiunea intrand in discutii trupe de muzica, cantereti faimosi si disperari in dragoste...
3.Kiachow wa Maid-sama un anime tipic de dragoste si comedie in care baiatul cucereste fata!
4.Vampire Knight si Vampire Guilty un anime excelent in care povestile de dragoste nu sunt normale, ia soarta oamenilor este decisa in mare parte de vampiri a caror existenta este secreta pentru majoritatea lumii.
5. Zero no Tsukaima- actiunea are lco intr-un taram magic unde o vrajitoare, studenta la scoala de magie invoaca un baiat din Tokyo ca si familiar. Dragostea are loc treptat ambii fiind foarte ambitiosi in felul lor!
6. Kaze no Stigma comedie, dragoste, puteri supranaturale si un romantism destul de ciudat!
7.Guity Crowm un anime ce are loc in vitor bolile avansand odata cu trecerea timpului. Japonia este stapanita, iar revolutionarii isi fac aparitia incercand sa restabileasca sistemul! Shu, un elev normal se intalneste cu o fata foarte ciudat ce face parte din revolutionari viata sa schimbandu-se complet...
Lista poate continua, daca mai doresti anime-uri trebuie doar sa imi spui! Majoritatate le gasesti sub in ro pe www.anime.kage.ro, iar celelalte online pe google gasindu-se foarte usor!

| positivity a răspuns:

Ceva anime-uri de dragoste, ar fi şi "Kimi ni Todoke". Este interesant, l-am văzut acum o lună (+ are două sezoane).
http://www.desenesianimeonline.info/kimi-ni-todoke
Tot aşa de dragoste este şi "Kaichou wa Maid-Sama".
http://www.desenesianimeonline.info/kaichou-wa-maidsama-
Iar ceva romantic, şi pervers combinat cu puţin horror este anime-ul "Highschool of the Dead". Este un anime genial, îţi recomand să te uiţi la el neapărat.
http://www.desenesianimeonline.info/high-school-of-the-dead-
Sărbători fericite!

| loveanime a răspuns:

Vampire Knight, Clannad, DN Angel, EF – A Tale Of Melodies, Sailor Moon, Shugo Chara, Special A, Sola, True Tears, Uraboku
le gasesti pe toate aici + multe altele
http://www.anime-tv.ro/