| ionutz621 a întrebat:

Salut, TPU imi ziceti si mie un film fain ca Star Wars sau Star Treck cu nave spatiale si altele. SF sa fie in general?

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Elysium (2013),District 9 (2009),Oblivion (2013),Prometheus (2012),Riddick (2013),Pacific Rim (2013),Pitch Black (2000),Halo 4: Forward Unto Dawn (2012),Battlestar Galactica: Blood & Chrome (2012),After Earth (2013),Edge Of Tomorrow (2014),Battle Of The Damned (2013),Battleship (2012),RoboCop (2014),The Prototype (1 Ian. 2015)

| Copac13 a răspuns:

Gardieni galaxiei, Pacific Rim, Battlestar Galactica, Poarta stelara univers

| AndreeaDeiia a răspuns:

Guardians of the Galaxy
Descriere: Studiourile Marvel lansează o echipă nouă, Gardienii galaxiei! Aceasta lărgeşte universul Marvel până în adâncurile cosmosului, unde aventurierul Peter Quill se trezeşte ţinta unei periculoase urmăriri după ce fură un glob cu puteri misterioase. Încercarea de a dejuca planurile lui Ronan, un villain ce ameninţă soarta întregului univers, îl face pe Peter să formeze o echipă cu invincibilul Drax Distrugătorul, cu mortala Gamora, cu Groot, un umanoid cu formă de copac, şi cu ratonul Rocket. Dar când Peter descoperă adevărata putere a globului şi posibila ameninţare pe care acesta o reprezintă la adresa galaxiei este clar că urmează o luptă pe viaţă şi pe moarte pentru a salva lumea aşa cum o ştim...
Dawn of the Planet of the Apes (2014)
Descriere:O populaţie aflată în dezvoltare, maimuţele evoluate genetic conduse de Caesar, sunt ameninţate de un grup de oameni supravieţuitori ai devastatorului virus ce a făcut ravagii în urmă cu zece ani. Reuşesc să încheie temporar pace, însă aceasta se dovedeşte fragilă şi de scurtă durată, căci ambele părţi se află pe picior de război, un război ce va hotărî care va fi specia dominantă de pe Pământ...
Teenage Mutant Ninja Turtles (2014)
Ţestoasele Ninja
Descriere:New York are nevoie de eroi, căci Shredder şi Clanul Piciorului au pus mâna pe tot, de la poliţie, la politicieni. Viitorul se arată sumbru pentru locuitorii metropolei până în momentul în care nişte fraţi renegaţi ies din dedesubturile oraşului pentru a-şi împlini destinul de Ţestoase Ninja. Ţestoasele se vor alia cu curajoasa reporteriţă April O'Neil (Megan Fox) şi cu cameramanul acesteia, Vern Fenwick (Will Arnett) pentru a salva oraşul şi pentru a da în vileag planurile diabolice ale lui Shredder
-Godzilla : Legendarul personaj Godzilla recreează atmosfera epică specifică în Godzilla 3D, o aventură cu totul spectaculoasă, plină de efecte speciale senzaţionale, adrenalină şi acţiune cât cuprinde. Un film Warner Bros. Pictures şi Legendary Pictures, regizat de Gareth Edwards, Godzilla 3D reuneşte o distribuţie complexă, formată din Aaron Taylor-Johnson, Ken Watanabe, Elizabeth Olsen, Juliette Binoche, Sally Hawkins, David Strathairn şi Bryan Cranston.

Sper sa-ti placa si sa-ti fi fost de ajutor happy