| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut TPU.
Mă puteți ajuta la găsirea unui film?
Bun deci filmul l-am văzut când eram mai mic..si tot ce țin minte e ca începea cu niște oameni baricadati undeva.In fiecare seara erau atacați de zombi dar nu erau atinși pentru ca nu le sapargea baricada.
Știu ca o fata s-a hotărât sa plece din,, adăpostul" ala unde se baricadau oamenii.
Bun..chestia e ca fata aia s-a întors înapoi rănită și puțin transformata în zombi(cam atât îmi aduc aminte).

Bun, știți cum se numește filmul?
Știu ca nu am scris nici eu foarte wow dar dacă înțelegeți bine. Dacă nu tot bine, e 4:23dimineata și mna.

PS:cred ca filmul e de la 2015 în jos sau de la 2017, nu stiu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Survival of the Dead? Nu pare a fi asta dar cine stie.
Night of the Living Dead (1990)
Dawn of the Dead (2004)
Shaun of the Dead (2004) este comedie asa ca ma indoiesc.
Doar din ceea ce ai mentionat tu nu am putut gasi ceva sigur.

1 răspuns:
| Sn4k3 a răspuns:

Vezi daca e vreunul din astea:
28 Days Later 1 sau 2
Daylight's End
Land of the Dead