| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva locatiile unde s-a filmat serialul La Bloc? (blocul unde s-a filmat, barul unde se duceau ei, ce numar au apartamentele unde s-a filmat)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Realizezi ca s-a filmat in studiouri la buftea sau pe unde mai avea pro studiouri atunci si nu in locatii reale din Bucuresti

| Simpatic a răspuns:

N-am idee despre toate locatiile, dar mare parte dintre ele au fost filmate pe platourile de filmare ale studiourilor Media Pro din Buftea.
Pe un platou de filmare se poate crea artificial cam tot ce vrei tu si piata din Braila a lui Nicusor, asa ca nu ai nevoie de 10000 de locatii diferite si reale.Desigur ca in filme si seriale se folosesc si locatii reale fara probleme.
Despre cele reale din serialul La Bloc nu am idee ca nu-s din Bucuresti, dar la cred ca nici pe cei din Bucuresti nu-i intereseaza.
Daca esti din Bucuresti, iei ceva bani la tine iei taxiul cu americanul ii dai de-o cafea si il rogi sa iti povesteasca el, daca esti fan La Bloc stii ca Americanul este sofer pe taxi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Stiu, e sofer pe UBER

| Florin458 a răspuns:

Buftea Bd Mihai Eminescu blocul R7, mare parte sunt filamte in zona primariei iar magazinul Angst e in zona acolo luura Costel
Bucuresti - Bd Matei Basarab
Cheers Pub secventele cu americanu, lili, suzi, costel cand cumparase mocheta parca Nelu si cu nepoata lui Popa parca
Hotel Lido - filmat cand ies ei de Revelion ca nu aveau cu ce sa plateasca consumatiile
Gara de Nord faza cu Americanu ochelarist
Multe secvente sunt la Studiourile Buftea in fata sau pe platouri