| Mixtanul a întrebat:

Buna ziua!
As dori sa aflu unde s-a filmat serialul "La Bloc". Daca se poate o adresa, ar fi extraordinar.

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Pe un platou de filmare al MediaPro.
Doar nu-ti inchipui ca filmarile chiar s-au facut intr-un bloc undeva aiurea...

| Simpatic a răspuns (pentru danbnz):

Da,dar mai sunt si imagini cu locatii din Bucuresti, insa in mare parte cum ai zis pe studiouri de filmare, care nu-s mare lucru in cadrul sitcomurilor!

| Mixtanul explică (pentru danbnz):

Inseamna ca nu ai vazut serialul, stiu ca filmarile din apartament sunt facute in studio, insa sunt multe secvente filmate de afara.

| danbnz a răspuns (pentru Mixtanul):

Ete na nu l-am vazut, nu ai specificat in intrebare ca vrei locatia pentru filmarile din exterior.

| Florin458 a răspuns:

Bulevard Mihai Eminescu in Buftea bloc R5
Magazinul unde lucreaza parca Costel e putin mai incolo de primarie si e un Mega Image
Restaurant Cheers
Diferite zone de prin Bucuresti
Strada Matei Basarab nr 79 si 88
Hotel Lido secventa de revelion
Facultate de geografie

| denisaromina25 a răspuns:

Nu te pot ajuta altfel decat sa iti spun sa te uiti acum la serial fiindca din cate stiu a inceput acum la pro cinema.eu am vazut de mai multe ori adresa..adica nr.blocului si strada dar nu mau interesat.cateodata arata blocu in care se presupune ca s-ar fi filmat.nu vreau sa te induc in eroare dar sa te uiti deseara si vei vedea cu ochii tai. sper ca ti-am fost de folos in vreun fel...paa