| ShadowBest a întrebat:

stie cineva un anime gen death note cu un personaj foarte destept, etc?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Personaj destept dar malefic, ai uitat sa mentionezi asta, caci in final personajul principal din death note este un criminal...
E greu sa gasesti un anime la fel de bun precum death note, doar elfen Lied m-a impresionat la fel
Dar cred ca apropiat de ceea ce cauti tu ar trebui sa fie Tokyo Ghoul ( https://www.imdb.com/title/tt3741634/?ref_=tt_rec_tt )

| MadRaven a răspuns:

Spiral - e tot în genul ăsta, mie mi-a plăcut mult.
Danganronpa the animation

| WhiteLife a răspuns:

Psycho-Pass

Sau poți intra pe myanimelist și îl cauți și vezi ce recomandări are, de obicei sunt destul de asemănătoare.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Code Geass

| THeodg a răspuns:

Dr.Stone e manga dar se face și un anime