| AdamJensen a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca exista un film in genul jocului,, Kane&Lynch Dean men " pentru cine a jucat jocul. Funda

Răspuns Câştigător
| lsandudana a răspuns:

Kane & Lynch : Dead Men este un shooter treia persoană, creat de IO Interactive și publicat în noiembrie 2007. Considerat de către fanii jocului video " succesorul spiritual " al Freedom Fighters, el mai târziu, a avut, de asemenea, o continuare, Kane & Lynch 2 : Dog Days, lansat în 2010.

Ei bine, după ani de zvonuri adaptarea cinematografica a Kane & Lynch a ajuns la un punct de cotitură. F. Gary Gray ar fi în continuare la cârma de adaptare, cu Gerard Butler, ridicat de recent și neașteptat succes de The Siege, joaca candidat papal. Dacă este așa, cei doi se afla pe platourile de filmare la patru ani după Law Abiding Citizen - Law Abiding Citizen, lansat în 2009. În rolul lui Lynch, după o targata idee inițială Bruce Willis, am putea găsi o stâncă ca Vin Diesel. În cazul în care negocierile cu Butler ar veni la un punct de cotitură, ar trebui să fie încă stabilită.

Povestea jocului urmareste povestea dramatică a lui Adam aka Marcus Kane, mercenar psihopat șantajată și James Seth Lynch, paranoic exploatat. Dezvoltarea acestuia se desfasoara prin 17 capitole. De la prologul la consecințele finale. Lionsgate au decis să accelereze producția filmului, în curând pentru a începe filmările în 2014 și să iasă în hol în timpul 2015. Vom ține un ochi pentru tine.