| SwiFtymBoY a întrebat:

Salut, tuturor iubitorilor de anime!
Am si eu o favoare...cam ce anime mi-ati recomanda?, dar as vrea sa fie unul gen romance-comedie sau gen Fairy tail, Beelzebub sau Full metal panic.
Sper ca ma puteati ajuta.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bezea a răspuns:

Ouran High School Host Club - Unul din animeurile mele preferate / Comedy, parody, school si ceva romance
Nodame Cantabile - Comedy, Slice of Life, Romance. Daca nu iti place muzica clasica nu te uita.
Skip Beat - Comedy, romance
Lovely Complex - Comedy, romance, school
Spice and Wolf (2 sezoane) - Adventure, comedy, romance, fantasy si supernatural.
Zero no Tsukaima - Adventure, Comedy, Magic, Romance.
Kaichou wa Maid-sama -Comedy, Romance, School.
Toradora - Comedy, Romance, School.

Daca mai vrei si alte recomandari dai un mesaj.

5 răspunsuri:
| maddy0212 a răspuns:

Skip Beat
Special A
Itazura na Kiss
The Wallflower
Kaichou wa maid-sama
Suzuka
Ouran Highschool Host Club
Nana(best of alls, ~romance, comedy, music, slice of life~
Paradise Kiss
Lovely Complex

Am si o lista intreaga cu manga romance foarte tari.
Da-mi un mesaj daca vrei.

| Antisistem11 a răspuns:

Inuyasha:X

| ILoveRain a răspuns:

Sola -> e cam ciudat, dar mie mi-a placut XD
Death note -> e cu detectivi si criminali x]
Naruto -> e cam lung si nu prea il recomand ca devine plictisitor XD
Vampire knight -> umm nu prea stiu sa il descriu xD

Aici sunt niste amv`uri sa vezi daca iti plac ^^'

Sola -> http://www.youtube.com/watch?v=LqZ1lIe2E20
Death Note -> http://www.youtube.com/watch?v=7PMOmDVBMZE
Naruto -> http://www.youtube.com/watch?v=CM2wtnmV1hE
Vampire Knight -> http://www.youtube.com/watch?v=vtbZcuqQCcc

Sper ca te-am ajutat :]

| Smasher a răspuns:

Pai bleach, naruto (nu sunt asa romance) eu le-am vazut si am fost multumit.Naruto are 2 putem sa le zicem sezoane 1:Naruto(cand sunt ei mai mici)2:Naruto shippuden (asta este cel mai interesant mai alez pe la ultimele episoade si este cand personajele cresc si isi perfectioneaza tehnicile ninja).Eu la asta citesc manga ca sa vad ce se intampla mai departe

| SwiFtymBoY explică:

Bezea esti bine venit, daca mai ai si alte recomandari.