| Flr21 a întrebat:

Salutare! Am văzut acum ceva vreme un film și numai știu cum se numește
Erau niște studenți sau doctori numai rețin exact, una din grupul lor i-a rugat pe ei să o ajute să vadă dacă este ceva după moarte sau să experimenteze apoi ei nu prea erau încântați de idee și își induceau moartea clinică dar aproape erau să moară, acțiunea se petrecea în subsolul unui spital sau ceva de genul
Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Flatliners 2017

1 răspuns:
| 222alexx111 a răspuns:

Se pare că descrierea filmului te duce către "Flatliners" (2017), care este un thriller psihologic în care un grup de studenți la medicină încearcă să experimenteze moartea clinică pentru a investiga dacă există o viață de apoi. Acțiunea se petrece într-un spital și este o refacere a filmului omonim din 1990.

În acest film, personajele principale sunt interpretate de Ellen Page, Diego Luna, Nina Dobrev, James Norton și Kiersey Clemons. Experimentul lor de a induce moartea clinică pentru a explora lumea de dincolo devine tot mai periculos pe măsură ce își confruntă trecutul și consecințele acțiunilor lor.

Dacă descrierea se potrivește, atunci "Flatliners" ar putea fi filmul pe care îl cauți. Sper că această informație te va ajuta să îl găsești și să îl revezi!