| Jigokunokishi a întrebat:

Am vazut odata un film cu vreo 4, 5 oameni care erau inchisi intr-o celula. Fiecare dintre ei avea o alta religie si se certau pe tema religiei, moralei sau chestii asemanatoare. Printre ei era un batran carunt care statea pe wc la un moment dat si daca bine tin minte il reprezenta pe Dumnezeu si incerca cumva sa-i impace pe cei care se certau, sa-i faca sa inteleaga ceva. Stiti cumva ce film ar putea fi?

3 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

The Shawshank Redemption
Nu știu daca e ăsta

| Jigokunokishi explică (pentru Bozgi200):

Nup, in film cred ca toata actiunea avea loc in celula(cel putin mare parte din ea). Era o celula obscura, mizera si erau doar cadre cu cei din ea care se certau si batranul care incerca sa-i invete.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce actor/actori joaca in film?