| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi filme despre epoca medievala mai putin celebre care sa cuprinda genuri ca : mister/horror/crima/war

1 răspuns:
| Apokales a răspuns:

Cu acele genuri nu cred ca vei gasi ceva. Incearca : History/Biography/Drama. Oricum vezioneaza Kingdom of Heaven, este un film bun si uita-te si peste filmele romanesti cum ar fi: Vlad Tepes, Stefan cel Mare, Dacii si cauta pe imdb.com fiecare film pe care ti l-am enumerat mai sus pentru a gasi similaritati.
Uite cateva secvente din filmele romanesti:

https://www.youtube.com/watch?v=nxVrfhVktZQ&t=28s

Ouu... si era sa uit de filmul The Last of the Mohicans, superb.