| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva filme in care fata se îndrăgostește de un criminal sau o fată este răpită si se îndrăgostește de rapitorul rau sau vice versa?

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

"Stockholm syndrome", sunt multe filme pe tema asta...

-Out of Sight

-The Phantom of the Opera

-King Kong - maimuta, dar tot rapitor laughing

-V for Vendetta (un film care care pune in discutie un spectru mai larg de teme, dar se intampla si un fel de indragosteala pe acolo)

-Buffalo ‘66

-Elle
-The Skin I Live In
(acestea sunt putin mai cringe, dar merg)

-The Piano Teacher

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu știu!
Dar se pare că au filmat ceva de genul ăsta, azi la Caracal!
laughing

| Bizon95 a răspuns:

MiB 3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Filmul se numește Labor Day, este cu un evadat din penitenciar care "răpește" o femeie și cu copilul ei. Apoi se îndrăgostește de ea, și ea de el și vor să fugă împreună în Canada. Dă dovadă de un "tată" model și familist, repară prin casă si ii învață multe pe mama și pe copil. E super tale filmul, pe mine m-a uns la suflet.

Link aici https://m.imdb.com/title/tt1967545/

| morfeo a răspuns:

Curierul

| BogdanM275 a răspuns:

Disturbia e un film destul de ok, încearcal.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Un serial, la casa de papel