| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca va continua The walking dead si ca va aparea si Fear the walking dead? Povestile vor avea legatura intre ele? Care este sensul acestei decizii de a continua aceeasi idee printr-un alt serial, nefiind necesar?

3 răspunsuri:
| grasuN a răspuns:

Fear the walking dead e un prequel se petrece atunci când a început infectia si când rick era in coma la spital.si nu vor avea legătură postul creandu-l doar pentru ca The walking dead face foarte multi bani

| Irindea_Paul_1998 a răspuns:

Spin-off-ul "The Walking Dead", care va avea premiera, anul acesta, în Statele Unite ale Americii şi va fi difuzat la nivel mondial la televiziunea AMC, ce emite şi în România, a primit titlul "Fear The Walking Dead", potrivit unui comunicat.

În prima parte a lunii martie, AMC Global a anunţat că a obţinut drepturile de difuzare la nivel internaţional a unui spin-off al serialului "The Walking Dead", al cărui titlu urma să fie stabilit, şi care va avea premiera la sfârşitul verii, în Statele Unite ale Americii.

| Irindea_Paul_1998 a răspuns:

Si nu, povestile nu vor avea legaturi intre ele. Vor fi si alti actiri si alta poveste