| PupicelT a întrebat:

Tarzan, cartea junglei sau mowgli, e tot aia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt aceleasi filme si nici carti. Filmele cu Tarzan au fost facute dupa scrierile lui Edgar Rice Burroughs(scriitor american) iar cele cu Mowgli au fost facute dupa scrierile lui Rudyard Kipling(scriitor britanic), care a scris si Cartea junglei. Numai bine!

13 răspunsuri:
| manuelaaa a răspuns:

No way!
tarzan e diferit de cartea junglei, al carui erou principal e mowglihappy
povestea e cat de cat asemanatoare, dar nu e aceeasihappy fundabatting eyelashes?

| Helăăău a răspuns:

Mowgli este un personaj din cartea junglei, iar tarzan e cu totul si cu totul altceva happy

| dididiana a răspuns:

Nu e cu totul alt ceva

| Nastia a răspuns:

Cartea junglei si mowgli e acelasi lucru. tarzan e altceva.

| Mary_3424 a răspuns:

MNuh din cate stiu eu Tarzan si Cartea Junglei este diferita si de mowgli. Insa au asemanarea ca sunt carti adica din jungla

| Raresh23 a răspuns:

Tarzan e altceva decat cartea junglei, mowgli este personajul principal din cartea jungleiwinking

| Andy04 a răspuns:

Nu.Tarzan e una si cartea junglei(aia e cu mowgli) e alta.
FUNDA?

| Marian_6643 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| ClaraConstiantin a răspuns:

Cred ca da... nu imi mai aduc asa de bine aminte Cartea Junglei, dar stiu ca Mowgli era din Cartea Junglei si cred ca Tarzan este Mowgli, dar cand s-a facut mai mare. Funda?

| Pana_Nicu_Alexandru_1989 a răspuns:

Eu vred ca Mowgli este fiul lui Tarzan.