| cosminasss a întrebat:

Toate filmele jucate cu sergiu nicolaescu va rog? fundita

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Dupa principiul "un film de Sergiu Nicolaescu; dupa un scenariu semnat: Sergiu Nicolaescu; in rolul principal: Sergiu Nicolaescu; in alte roluri: Sergiu Nicolaescu" uite aici lista : http://biografii.famouswhy.ro/sergiu_nicolaescu/filmography.html
Exista un documentar TVR despre Nicolaescu, acolo vorbeste chiar el despre munca sa, cred ca-l gasesti pe You Tube.

| Leocerba a răspuns:

Krnl,din lista aia data de Wiki, lipseste filmul "L`homme pressé", cu Alain Delon.Si din a mea lipsesc vreo doua laughing dar oricum is pelicule vechi si, as indrazni sa spun, obscure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Sergiu_Nicolaescu deruleaza mai jos la sectiunea 'feature films'