| Balicescu_Alex_1997 a întrebat:

TPU am vazut un film de groaza in care de exemplu erau atentionati ca mai au de trait 7 zile, azi murea unul iar imediat ii suna ceasul si lui celalalt, nu prea mai stiu multe.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Acum zic din amintiri dar este posibil sa fie vorba despre seria Final Destination https://www.imdb.com/title/tt0195714/?ref_=fn_al_tt_1 de ce din amintiri pentru ca le-am vazut cand eram de varsta ta si abia daca mai retin franturi.

ps: daca am ghicit inseamna ca am intuitia si memoria fotografica foarte dezvoltata, daca nu NU :))

7 răspunsuri:
| artemis750 a răspuns:

Ori seria Final Destination, ori posibil seria The Ring. În The Ring era ceva cu 7 zile

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt multe cu subiect asemănător. Dacă nu e cel specificat mai sus de către ceilalti useri, vezi și...

Circle (2015)
https://www.cinemagia.ro/filme/circle-596645/

Nine Dead (2010)
https://www.cinemagia.ro/filme/nine-dead-485005/

Sau...
The Midnight Man (2016), Perfetti sconosciuti (2016), Would You Rather (2012), 13 Sins (2014), Identity (2003), The Killing Room (2009), The Belko Experiment (2016), House of 9 (2005)

| Hammurabi a răspuns:

In Time (2011)

Într-un viitor unde timpul înseamnă la propriu bani și îmbătrânirea se oprește la 25 de ani, singurul mod de a rămâne în viață e să câștigi, să furi sau să moștenești mai mult timp.

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru Simpatic):

El este doamne de cand il caut laughing Merci

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru floresdemayo):

Final destination era merci oricum happy

| Balicescu_Alex_1997 explică (pentru artemis750):

Final destination era happy

| Simpatic a răspuns (pentru Balicescu_Alex_1997):

Ti-am zis intuitia la mine e puternica tinere!
Oricum sunt aici niste utilizatori care ma bat la orice ora cand vine vorba sa spui ce film este dupa cateva detalii...
Multumesc pentru funda si forta fie cu tine!