| Simpatic a întrebat:

Ultimul film vazut?

Daca se poate si cred ca va fi subiectiv si o nota pe care o acordati acelui film in sistem de notare de la 1/10.

Daca este vorba de un serial, sa fie doar cele pe care le-ati vizualizat integral si/sau terminat.

53 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Joker. Nu dau eu note ca nu le am cu asta. Mi-a placut, asta conteaza.

| Simpatic explică:

Ultimul film pe care l-am (re)vazut : Shinjuku Incident (2009 )
Este unul dintre putinele roluri pe care le-a avut jackie chan intr-o drama autentica.
Un fel de morala ca degeaba incerci sa iti ajuti apropiatii daca o faci prin fapte infractionale. Apare si organizatia Yakuza in film.
O productie chinezo-japoneza care este diferita ( ca mai toate filmele si serialele asiatice) fata de productiile americane, la ei emotiile sunt exprimate pe micile si marile ecrane cumva diferit, parca traiesc altfel si gandesc altfel fata de noi. Cei care au urmarit chiar si animeuri sau productii cinematografice asiatice stiu la ce ma refer.
Pentru amatorii de drame cu actiune alerta, recomand.

Nota mea : 7/10

| Simpatic explică (pentru Endoryus):

N-am avut inca rabdarea necesara, nu stiu de ce, sa-l vad vizualizez, dar il iau in calcul in viitorul apropiatwinking

| eckblume a răspuns:

Pet (2016) - 7/10. Nu e chiar horror, iar finalul a fost neasteptat.

| Endoryus a răspuns (pentru Simpatic):

Gusturi si gusturi. Nu mai am de mult rabdare sa vad un film cap/coada. Poate a ajutat faptul ca era si iubita cu mine si cred ca ma lovea peste mana daca ma atingeam de tastatura laughing. Oricum, merita filmul. Dar vezi ca e drama, nu prea multa actiune. Sa nu te astepti la altceva.

| Simpatic explică (pentru Endoryus):

happy

| mgtow a răspuns:

Viraj periculos & zile fierbinti... ambele 10. Sergiu nicolaescu cel mai bun actor din trecut cand era tanar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The war of the roses (an 1989). Foarte bun. Despre lupta dintre sot si sotie. As da un 9.
Daca vrei o drama cu adevarat buna vezi More than blue (an 2009). il gasesti integral tradus in engleza pe Youtube. Dau nota 10 fara discutie. Poveste dintre doi orfani.

| andiceasu95 a răspuns:

A fost o data la Hollywood nota 1/10, cel mai prost film vazut vreodata

| Simpatic explică (pentru mgtow):

Bun ca si regizor de asemenea.
In alta ordine de idei, imi place seria Comisarul Moldovan/Miclovan nu stiu de ce.

| lalaura94 a răspuns:

Am revazut seria Matrix, super filme, mai ales primul, 9/10.

| TheWhiteDemons a răspuns (pentru Endoryus):

La fel si parerea mea.

| Simpatic explică (pentru lalaura94):

Daca imi permiti, da o serie diferita de tot ceea ce s-a facut pana atunci, a fost inovativ din multe puncte de vedere cand a fost lansat Matrix.
Imi aduc aminte ca pentru rolul principal Keanu Reeves a castigat atat de multi bani incat le-a cumparat tuturor colegilor din film, cate o motocicleta Harley Davidson si acel model era destul de scump in genul 100.000 dolari.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Merita vazute toate filmele cu el... stiu ca mai am de vazut dar nu alea cu antichitati din epoca romana. Celalalte cu pistoale si haine comuniste merg

| AnastasiaK a răspuns:

Tiger (Sangre en la boca)
Notă, as zice 5, dar l-am vazut la plictiseala asa ca a fost potrivit avand in vedere ca nu aveam chef de ceva prea serios.

| Iunix a răspuns:

Moartea domnului Lăzărescu

Nonstop

| Jus7t a răspuns:

The Irishman.
10\10, it's what it is.

| Gigi777 a răspuns:

Filmele pe care le recomand sunt cele din topul listei site-ului IMDB unde gasesti si descrierea filmelor. Dupa parerea mea, un film bun are o poveste captivanta si finalul te face sa te gandesti la existenta, la viata. Consider ca ar trebui sa analizam mesajul profund pe care il transimte opera.
Recomand filmele:
Forrest Gump(1994)
Scarface(1983)
Network(1976)
Schindler's List(1993)
12 Angry Men(1957)
Shawshank Redemption(1994)
Casablanca(1942)
The pianist(2002)
Rocky(1976)
The Godfather(1972)
Fight Club(1999)
One flew over the cuckoo's nest(1975)
It's-a wonderful life(1946)
A clockwork Orange(1971)
How the Grinch stole Christmas(2000)
Leon(1994)
Whiplash(2014)
The good, the bad and the ugly(1966)
The silence of the lambs(1991)
The lion king(1994)
Desigur, lista mai continua, dar voi enumera atat deocamdata. Sanate!

| Celcestietot a răspuns:

The Prestige (2006)

Nota 8.

-1 p, deoarece am avut momente cand ma plictiseam din cauza actiunii.
-1 p, pentru ca puteai prevedea pe o distanta maricica ce se va intampla cu actiunea filmului.

| gemeni6226 a răspuns:

Mi-a fost enorm de dor de vremurile vechi fara griji asa ca m-am uitat la filmul ''Singing in the rain''1952 iar azi am inceput sa ma uit la filmul'' Funny face'' 1957. Toate aceste filme vechi imi aduc aminte si ma fac sa retraiesc atmosfera fara griji de care duc dorul a copilariei si adolescentei mele.

| gemeni6226 a răspuns:

A si ce nota as da, 10 la Singing in the rain.

| Simpatic explică (pentru Gigi777):

Multumim pentru lista, dar le-am vazut cam pe toate. Totusi topicul era despre ultimul film vazut nu despre ce credem ca merita vazut.
Nu o lua in nume de rau, poti scrie pe acest topic oricand!

| Simpatic explică (pentru mgtow):

Da la cele comuniste ma refer, ce imi placea cand Gheorghe Dinica avea acea geaca sau cum s-o numi lunga din piele, rolul lui Paraipanwinking

| Sn4k3 a răspuns:

The Intouchables, 9/10

| Nemessys a răspuns:

F*ck my step sis.
Ce? ai zis ultimul film vazut. Poftim. rolling on the floor
8. cam scurt.

| Simpatic explică (pentru Nemessys):

Asta e xxx dupa denumire happy
nu e nicio problema asa am zis ultimul film vazut, deci ai fost pe subiect

| MagicOneT a răspuns:

Joker recomand si eu, si cred ca este cel mai bun film din ultimii 5 ani, fara exagerare. Si probabil cel mai bun film nominalizat la Oscar de la The Shawshank Redemption incoace.

| Simpatic explică (pentru MagicOneT):

winking

| Vikaa a răspuns:

Vulpita si Viorel by Acces Direct.

| Simpatic explică (pentru Vikaa):

laughing