| HellGirl0 a întrebat:

Un film de groaza care va placut? happy. [Inafara de seriile saw,the grudge,the ring].
Urgent.Fundita. :*

Răspuns Câştigător
| CrissuCristina a răspuns:

10. Drag Me to Hell (2009)

Christine este o tanara cu o viata frumoasa si o cariera in ascensiune... pana intr-o zi cand o cunoaste pe batrana Ganush si ii refuza o prelungire de credit. Ceea ce nu stie Christine este ca batrana ascunde multe secrete si, drept razbunare, ii va transforma viata intr-un adevarat iad.

9. The Omen (1976)

In incercarea de a-si proteja sotia, Robert ii ascunde moartea copilului lor lui Kathy si il inlocuieste pe noul nascut cu un copil orfan. Ceea ce nu stie Robert este ca noul copil are o poveste speciala... iar adevarul s-ar putea sa iasa la iveala prea tarziu.

8. Trick'n'Treat (2009)

Legenda spune ca in noaptea de Halloween mortii se ridica din morminte si bantuie locurile in care au trait. Dar in zilele noastre nimeni nu mai crede in legende, iar oamenii au dat un nou inteles Halloweenului - petreceri, costume, dovleci sculptati. Cu toate acestea, locuitorii unui orasel s-ar putea sa afle pe propria piele ca legendele au, asa cum se spune, un sambure de adevar...

7. Halloween (1978)

In noaptea de Halloween a anului 1963, un copil de sase ani isi omoara sora mai mare. Dupa multi ani de tratament si consiliere psihiatrica, Michael Myers reuseste sa evadeze si se intoarce in orasul natal, tot intr-o noapte de Halloween.

6. Orphan (2009)

Sa adopti un copil nu este un lucru usor... Sa adopti un copil care nu este deloc ce pare a fi este de-a dreptul infricosator. Kate si John Coleman sunt doi soti care au trecut deja printr-o tragedie, pierderea unui copil, iar acum sunt pusi fata in fata cu o noua provocare - o fetita pe nume Esther, aparent foarte draguta, dar care pune in pericol siguranta familiei lor...

5. Alone (2007)

Unii oameni sunt nascuti sa-si traiasca viata impreuna... cu atat mai mult cu cat vorbim despre doua surori siameze - Pim si Ploy ajung sa fie despartite printr-o operatie si doar una dintre ele se va putea bucura de viata. Dar numai in cazul in care cealalta ii va da voie...

4. The Shining (1980)

In speranta ca va putea renunta la un viciu care il bantuie de mult, Jack Torrance isi ia sotia si copilul si merge impreuna cu acestia, in afara sezonului turistic, intr-un hotel de lux, in munti. Datorita puterilor sale neobisnuite, Jack isi da seama ca acel hotel a fost martorul multor crime sangeroase. Vor rezista cei trei in fata fantomelor trecutului sau pericolul iminent va spulbera aceasta familie?

3. El Orfanato (2007)

O femeie care a avut o copilarie zbuciumata se hotaraste intr-o zi sa cumpere cladirea orfelinatului in care crescuse, fara sa stie ca locul acela ii va influenta mintea si imaginatia copilului sau. In momentul in care ea isi da seama ca prietenul imaginar al fiului sau nu este tocmai un bun prieten, Laura ia decizia de a chema o echipa de parapsihologi pentru a elucida toate lucrurile ciudate care au loc in casa.

2. Rosemary's Baby (1968)

Rosemary se muta cu sotul sau intr-o cladire despre care oamenii se feresc sa vorbeasca. Totusi, cei doi se imprietenesc rapid cu doi batrani, Roman si Minnie, care le ofera ajutorul lor atunci cand Rosemary ramane in mod misterios insarcinata. Ceea ce nu stie Rosemary este ca viitorul sau copil, nenascut inca, ii va controla de acum inainte viata.

1. The Blair Witch Project (1999)

In octombrie 1944 trei tineri au mers sa realizeze un film documentar in padurea Black Hills (Maryland) si nu s-au mai intors niciodata. Un an mai tarziu insa, a fost gasita caseta cu inregistrarea facuta de ei. Filmul prezinta povestea lor pe parcursul celor cinci zile pe care le-au petrecut in padure.

9 răspunsuri:
| l1feincolor a răspuns:

Drag me to hell ( Tarata in iad )
http://www.cinemagia.ro/filme/drag-me-to-hell-tarata-in-iad-32805/
Este super. :)

| fuckThisLife a răspuns:

Destinatie finala 3, 4 si 5 sau boogyeman, oase fragile, tarata in iad

| RetardedRacoons a răspuns:

Event Horizon, In the Mouth Of Madness, Pandorum.

| lucifer636 a răspuns:

The Woman in Black (2012) cel mai bun film de groaza vazut in ultimi 3 ani!

| Dotsalau a răspuns:

The mirrors

| siXshunPik a răspuns:

Dead silence
e clasic

| BlueGirl00 a răspuns:

The Texas Chainsaw Massacre

| didibmica a răspuns:

Trebuie sa incerci blestemul gemenilor sau ceva de genul acesta, sigur iti va placea

| didibmica a răspuns:

Incearca blestemul gemenilor sau ceva de acest gen