| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot vedea filmul horror haxam subtitrat in Limba Romana? Sau doar pe YouTube se găsește filmul? Cica ar fi unul dintre cele mai horror filme din istorie.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Este creat sub forma unui documentar in 7 capitole.Documentarul prezinta evolutia misticismului, spiritismului, a vrajitoriei, de-a lungul istoriei si perspectiva oamenilor vremii asupra subiectului.
Personal, nu mi se pare nimic horror, dar daca te intereseaza subiectul, este pe internet, chiar si o varianta recent restaurata a filmului.
Nu stiu daca ai citit sau cunosti cartea (interzisa) "Manual practic de vampirism" a lui Paulo Coelho...Documentarul acesta are aceeasi tenta a cartii lui Coelho.

"Häxan" se numeste filmul.

| anonim_4396 explică (pentru Floridori):

Cum se numește varianta restaurată?

| Floridori a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel.Este filmul original, dar a fost restaurat pentru a se vedea mai bine.Sincer, nu ma pricep la detalii tehnice, dar se vede destul de ok avand in vedere vechimea.

Cred ca pe: vezionline.net era...

Răspuns utilizator avertizat
| Floridori a răspuns (pentru DracuIa):

Site-ul? Credeam ca manualul de vampirism big grin