| Thecurious a întrebat:

Va rog sa imi enumerati cativa actori si regizori romani cunoscuti la hollywood.

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sebastian Stan, Marcel Iureș, Maia Morgenstern

| aumih16 a răspuns:

Nu cunosc regizorii de la hollywood! adica stiu doar pe steven spielberg! la americani actori de la hollywood sunt multi bruce willis arnold schwarznegger sylvester stallone etc! actori romani florin piersic ambii! stefan banica ambii! amza pellea! toma caragiu! nicu constantin! jean constantin! dem radulescu! puiu calinescu! gheorghe dinica! etc! la regizori romani sunt destui! mircea dragan! mircea moldovan! dan pita! virgil calotescu! ion cojar! alecu croitoru! doru nastase! etc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ed g Robinson
Jean Negulescu

Alții nu cred că au fost, sau poate-s în prezent și n-am auzit de ei