| andrythebest a întrebat:

Vazusem la un moment dat un film care era cam asa: Un profesor este arestat fiindca le preda elevilor sai teoriile lui Charles Darwin (era intr-o comunitate foarte religioasa). Iar apoi filmul era doar procesul in care cei doi avocati se contraziceau despre existenta sau nu a lui Dumnezeu, despre greselile din Biblie etc. Stie cineva cum se numeste acel film?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca este vorba despre filmul american "Procesul maimutelor", titlul original „Inherit The Wind". Numai bine!

1 răspuns:
| Madalina_7770 a răspuns:

Buna, nu stiu sigur daca vorbim de acelasi film dar sper sa fie ala bun, The creation 2009 vizionare placuta, Fundabatting eyelashes?

Întrebări recente