| Kaonashii a întrebat:

Voi cand va uitati la un film la ce sunteti atenti? Cand citesc recenzii mi se pare ca sunt asa paralel cu filmele pe care le vad pentru ca ma concentrez doar pe poveste, nu prea inteleg ce inseamna: actorie buna si actorie rea, editare buna si editare proasta, superfilosofii de viata (mi se pare ca toate au idei destul de simple sunt rare filmele complexe)

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ma concentrez doar pe poveste"

așa și trebuie, să te bucuri de film! Ce, doar nu ești critic de film.
A, și să nu uit: ia popcorn in brațe

| Dismally a răspuns:

O sa-ti sara in ochi cand un actor joaca foarte bine sau foarte rau, cand regia sau scenariu sunt foarte proaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un film poate fi bun di mai multe perspective, fiecare cu ale lui, mie imi place sa ma identific cu personajul principal, dar vorba ta parca mai bine e sa aiba poveste buna.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandru3107 a răspuns:

Sunt unele persoane care pun mai mult accentul pe editare, pe actori, pe vestimentatia lor, locul unde se desfasoara actiunea, etc. Unii din ei mai sunt si critici de film, sau doar persoane atente care observa orice detaliu. Acestea sunt, le-as numi eu, niste particularitati happy. Orice spectator se concentreaza mai mult pe poveste.

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Plot,scenele sa para naturale, atmosfera/cum e regizat filmul, ideile sa nu fie cliseice in mare parte(mai ales la horror), soundtrack, dialoguri.Si eu sunt cam la fel, nu stau sa analizez filmul la fiecare minut, il ''savurez'' ca un intreg asa cum si trebuie si dupa ce vad filmul poate ma gandesc la detaliile pe care le-am enumerat.Cu alte cuvinte, nu stau sa fac o analiza a filmului in timp ce il vad