| DaniiAdrian a întrebat:

Vrea si eu niste filme(Drama, Crima, Actiune). asta inseamna politie, spargatori, criminali, mafie.

Multumesc, fundahappy

Răspuns Câştigător
| Cruciuliță a răspuns:

POVESTE DIN BRONX cu Robert de Niro (gen actiune, drama, un film educativ, o capodopera)- apropo, cu legatura frumoasa si trainica care se leaga intre un copil si seful mafiei! Supeeeerb!
EVADARE IMPOSIBILA (SF, 1997)- povestea unui prizonier condamnat pe viata intr-o inchisore a viitorului, care incearca sa evadeze dar de fiecare data e prins iar pedeapsa presupune inghetarea lui timp de mai multi ani.
Drame:
HUGO 2011(Povestea unui orfan în vârstă de 12 ani, trăieşte în zidurile gării din Paris şi are grijă de ceasurile mecanice ale acesteia)
GUZAARISH (2010)- povestea unui magician
DEVDAS (2002)
O IUBIRE DE LEGENDA (VEER/ZAARA)
DOI FRATI - TWO BROTHERS povestea unor pui de tigri care se recunosc la maturitate cand sunt pusi in arena sa lupte unul cu celalalt.

HORROR

TE BLESTEM (1996) cu Joe Mantegna (povestea unui om obez care ucide din neatentie cu masina, o tiganca frumoasa. Bunica tigancii il va blestema sa slabeasca, numai ca de la atataa slabit omul se teme ca va disparea cu totul. va trebui sa caute tigana sa-i ceara iertare.

Relaxare:
WILLY WONKA si FABRICA DE CIOCOLATA

Animatie:
MORMANTUL LICURICILOR (sa nu-l pierzi daca nu l-ai vazut, chiar merita vazut, e special!)

AVENTURILE LUI SAMMY

A! Si daca vrei sa plangi pana la epuizare urmareste filmul coreean "Fata care vinde flori" (1972)- O fetita vinde flori la piaţă pentru a obţine nişte bani să cumpere medicamente pentru mama ei bolnavă.

1 răspuns:
| tinaHd a răspuns:

În timp
Furios şi iute în viteza a 5-a
Vagabondul milionar
Tăcerea mieilor
Cavalerul negru
Sin City
Mississippi în flăcări
Wanted
Inamicii publici
Noaptea e a noastră
Curaj nebanuit
Traficantul de Arme
S-a furat un tren 123
Suspecti de serviciu
Road to Perdition
Metroul groazei
:*:*