| Cristina_5283 a întrebat:

Vreau film de drama la care ati plans mult si a impresionat happy Funda.

23 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Romeo si Julieta. big grin

| MysticWayz a răspuns:

The last song :)
http://www.imdb.com/title/tt1294226/

Sweet november
http://www.imdb.com/title/tt0230838/

si Jurnalul :X
http://www.imdb.com/title/tt0332280/

Sper sa-ti placa. Iti doresc o seara placuta, plina de vise roz :)

| chemicalX a răspuns:

Hachiko. Foarte trist filmul asta, am plans doua zile. merita vazut. funda?

| chemicalX a răspuns:

Daca vrei detalii despre film iti spun.
Este vorba despre un caine, pe nume Hachi, si este dus la cineva pe care l-a cumparat. Pe drum, el iese din cusca si gaseste alt om, pe nume Parker si decide ca acesta sa fie stapanul lui. Parker vorbeste cu toata lumea, a pus fluturasi etc etc si nimeni nu a sunat. Asa ca a decis sa-l pastreze.
Parker era profesor la o universitate de muzica, si trebuia sa plece cu trenul din gara orasului. Si astfel cand Hachi s-a facut mare, il insotea pe Parker la gara la 8:30 si il astepta la 5. Zilele treceau si relatia lor era foarte deosebita, pana cand intr-o zi Parker(Richard Gere) face infarct si Hachi l-a asteptat de la 5 la ultimul tren si a venit fata sa si l-a luat impreuna cu sotul si copilul ei. Cand il vedea pe Hachi ca sufera, desi el nu stia ca Parker a murit, fata i-a dat drumul si timp de 9 ani Hachi il astepta in fata garii pe Parker. si pe urma moare si el.
Povestea asta e adevarata si s-a construit o statuie in fata garii unde astepta pe un pod in memoria lui Hachiko.
FUNDA?big grinbig grin

| stefun01 a răspuns:

An bisect
august rush
Zbor deasupra unui cuib de cuci
Culoarul morţii
Jurnalul
Pianistul
Idilă de noiembrie, cam atat am vazut si mi-a placut VIZIONARE PLACUTA

| Delicate a răspuns:

Legendele Palatului! La toate!

| mistamc a răspuns:

If only
a walk to remember
remember me
save the last dance
jeux d'enfants
moulin Rouge!
sweet november
Water for Elephants
the pianist
the notebook

| Cornelia19 a răspuns:

Pai, mie, cel mai mult, mi-a placut The lovely bones! E super!

| raluca250 a răspuns:

Titanic :X

| Cappuccinooo a răspuns:

Buna.
Am plans destul de mult la Hachiko Monogatari ( filmul original), dar si Hachiko :a dog story este bun "de plans" doar ca este varianta americana.Personal ti-o recomand pe cea japoneza. Sper ca te-am ajutat kiss.Pa, pa.

| Minty a răspuns:

The notebook
Seven pounds
Hatiko
Remember me
si A walk to remember.

Toate sunt foarte, foarte frumoase!

| Alessyaaa a răspuns:

Six weeks, endless love.

| sinziana1 a răspuns:

Ca A walk to remember nu e nici unul.E un film impresionant.Asa consdier eu.happy

| Carllla a răspuns:

Hachiko-a dog story
Havoc

| GaZaTaCeTeIuBeStE a răspuns:

Uita-te la Titanic e genial, dar filmul care m-a impresionat si ma impresioneaza este Narcisa salbaitca. Drama, mister, iubire. aproape ca m-a facut sa plang

| Xab a răspuns:

If only. A fost absolut geniallove struck si de fiecare data cand il revad plang la sfarsit...merita vazut!

| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Legendele palatului:concubina regelui a inceput de ceva timp dar sa iti zic ce s-a intamplat: Este o fata pe nume Dong Yi care blablabla ii moare tatal si fratele sunt ucisi blablabla regina adevarata e detronata Jang concubina devine regina si in cele din urma Dong Yi devine concubina regele o iubeste... uita-te pls funda!love struck

| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Legendele palatului concubina regelui am uitat e la ora 6.30 in timpul saptamanii pe tvr1

| jinxx a răspuns:

Sweet November.

| Eeu a răspuns:

Pai. Uita`te la Hachiko - povestea unui caine.

E un film simplu. inspirat dintr`o poveste reala.
Merita vazut! love struck

E impresionant.batting eyelashes

Bafta la. plans laughing.

:*

| Marissella a răspuns:

The Notebook eeee film de exceptie, sunt sigura ca daca-l veezzzi, aiaiai! Crede-ma, e pfff, diviiin!

| Claudiu_Andrei_1996 a răspuns:

Hachico, e un film bazat pe o pozveste reala.

| Cristina97_9307 a răspuns:

Hachiko