| byjeleu a întrebat:

Vreau sa imi dati niste sugestii de filme : Genul : Comedie Personaje principale: Caini Cel mai bun film primeste funda! Astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Letty03 a răspuns:

Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore (2010) (Câini şi pisici: răzbunarea lui Kitty Galore)

În eterna bătălie între câini şi pisici, una dintre cele mai nebune feline a ajuns să ducă lucrurile prea departe.

Kitty Galore, o fostă agentă de elită pentru organizaţia de spionaj MEOWS, a devenit un fel de geniu al răului. Ea plănuieşte ca în 48 de ore să pună în funcţiune un instrument diabolic destinat să-i anihileze pe inamicii canini, să le umilească pe fostele sale camarade şi să-i aducă întreaga lume la picioare.

Confruntate cu această ameninţare imediată şi fără precedent, pisicile şi câinii vor trebui să se alieze pentru prima dată în istorie pentru a-şi salva pielea şi pentru a-i slava pe prietenii şi protectorii lor umani de la o catastrofă globală.

A venit momentul să-şi scoată ghearele.

Comedia „Câini şi pisici 2" ("Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore,") o combinaţie de acţiune live, păpuşi de înaltă clasă şi animaţie realizată pe computer în 3D, ni-i prezintă pe: câştigătoarea premiului Emmy, Christina Applegate ("Friends," "Samantha Who?"), Michael Clarke Duncan ("The Green Mile"), nominalizat la Oscar, Neil Patrick Harris ("How I Met Your Mother"), nominalizat la Emmy, Sean Hayes ("Will & Grace"), premiat cu Emmy, James Marsden ("Hairspray"), de două ori nominalizat la Oscar®, Bette Midler, laureată a mai multor premii Emmy şi Grammy, Nick Nolte ("Affliction," "The Prince of Tides"), nominalizat la Oscar, Joe Pantoliano ("The Sopranos"), premiat cu Emmy, comicul şi rapper-ul Katt Williams ("The Katt Phenomenon"), Chris O’Donnell ("NCIS: Los Angeles"), Jack McBrayer ("30 Rock"), nominalizat la Emmy, Fred Armisen ("Anchorman: The Legend of Ron Burgundy"), obişnuitul spectacolului de varietăţi Saturdaz Night Live şi Paul Rodriguez ("Tortilla Soup," "Comic Relief VII").

Filmul este regizat de Brad Peyton şi scris de Ron J. Friedman & Steve Bencich, fiind bazat pe personajele create de John Requa & Glenn Ficarra. Producţia este asigurată de Andrew Lazar şi Polly Johnsen, iar Brent O’Connor şi Bruce Berman sunt producătorii executivi. Echipa de creaţie din spatele camerelor de filmat îi include şi pe directorul de imagine Steven Poster, scenograful Rusty Smith, editorul Julie Rogers şi compozitorul Christopher Lennertz.

Efectele vizuale sunt asigurate de Randy Starr, iar efectele de animaţie ale animalelor de către David Barclay. Animalele care apar pe ecran aparţin companiei Boone’s Animals for Hollywood, şi au fost antrenate de dresorul Boone Narr.
„Câini şi pisici 2" ("Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore") va fi prezentat în 3D în cinematografele dotate pentru astfel de proiecţii.

Warner Bros. Pictures vă prezintă, în asociere cu Village Roadshow Pictures, producţia Mad Chance/Polymorphic Pictures: „Câini şi pisici 2" ("Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore,") film distribuit în toată lumea de Warner Bros. Pictures, o companie aparţinând Warner Bros. Entertainment, iar în anumite state de către Village Roadshow Pictures.

5 răspunsuri:
| M4gd4L3n4 a răspuns:

Ted big grin personaj principal : ted

| faramatania a răspuns:

Marley & Me
The Shaggy Dog
Because Of Winn-Dixie
Snow Dogs
Ted

| Deliiiia a răspuns:

Nu e comedie, dar cu siguranat este un film bun: Hachiko.

| supremxxxoxo a răspuns:

Kangaroo Jack, Firehouse dog 2007.

| Lyoto a răspuns:

Marmaduke e vorba despre un caine e foarte funny filmul rolling on the floor merita vazut