| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste filme medievale bune. :* Dar sa fie cu iubiri interzise, razboaie. de genul acesta. happy Insa nu la intamplare.Doar daca le-ati vazut.

Răspuns Câştigător
| chrissi a răspuns:

Elizabeth-the golden age; the duchess; the other Boleyn girl; toate mi-au placut

7 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Incearca ecranizarile cartilor lui Jane Austin.
Eu am vazut Mandrie si Prejudecata si mi-a placut foarte mult!

| veronica a răspuns:

Pride&prejudice e cel mai tare film ever trebuie sa-l vezi

| momo a răspuns:

Atonement ...de fiecare data plang... si chiar e despre al 2-lea razboi mondial si cu o iubire interzisa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

The men in the iron mask crying filmul meu preferat
O noapte cu regele(e de gen ce zici tu)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caut si eu un film cu anthony hopkins era ceva medieval la un castel in care era o pritesa iar anthony juca rolul celui care a firato pe aceasta si a venit printul sa o salveze de cel care a furato era si ceva razboi intre acestia 2 si se petrec multe.imi puteti spune cum se numeste acest film? va rog daca stiti anuntatima pe id de mess iulya_patricia sau scrieti aici multumesc!

| mermadia a răspuns:

Bathory cu anna friel! e perfect! tot ce vrei:lupte, iubiri, vraji, legenda...

| mermadia a răspuns:

Si ducesa(the dutchess) cu keira knightley, amantul doamnei chatterly(iubire aproape interzisa)