| Aliison a întrebat:

Vreau si eu un film de dragoste, gen: the notebook, a walk to remember etc. Dar pe langa numele filmului, as vrea si o mica descriere a sa, ca sa stiu despre ce e vorba. Multumesc anticipat. Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Remember me este o drama romantica care merita savurata din plin!
Robert Pattinson este Tyler, un tânăr al cărui frate s-a sinucis. Tragedia i-a despărţit părinţii, iar pe Tyler l-a făcut să-şi piardă orice dorinţă de a trăi. Lucrurile se schimbă în momentul în care tânărul o întâlneşte pe Ally, şi ea marcată, dar cu totul altfel, de o tragedie: la numai 10 ani, mama sa este ucisa chiar in fata ei. Ally, o fire ambitioasa, se indragosteste de Tyler, un tanar aparent lipsit de simtul realitatii, aflat intr-un conflict cu tatal sau, un om de afaceri, care in opinia lui Tyler isi neglijeaza familia, sau ce a mai ramas din ea, si pe care tanarul rebel il considera vinovat de moartea fratelui sau. Finalul este cat se poate de neasteptat, aducand in prim-plan poate cel mai important eveniment din istoria moderna a Statelor Unite ale Americii...

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Multumesc pentru funda happy

| PrincessSophie a răspuns:

Love me if you dare, never let me go, waiting for forever, my blueberry nights happy

| vladuts3 a răspuns:

The Lake House, Dear John, Sweet november, Keith... Toate sunt super dragute, Vizionare placuta

| darialove11 a răspuns:

Eu iti recomand trei filme de dragoste.Pe primul loc este August Rush"August Rush" spune povestea unui carismatic tanar chitarist irlandez (Jonathan Rhys Meyers) si a unei violonceliste (Keri Russell) care se intalnesc din intamplare intr-o noapte magica deasupra Pietei Washington din New Yorl, dar in curand sunt despartiti, lasand in urma un copil, August Rush, ramas orfan fortat de circumstante. Acum cantand pe strzile din New York si ingrijit de un strain misterios (Robin Williams), August (Freddie Highmore) isi foloseste remarcabilul talent muzical pentru a-si cauta parintii de care a fost separat la nastere.
Filmul este regizat de Kirsten Sheridan si scris de Nick Castle, Jim Hart, Kirsten Sheridan si Paul Castro. Pentru J.R. Meyers si Keri Russel este a doua aparitie in acelasi film dupa "Misiune: Imposibila III".sa stii ca desccrierea nu e cine stie ce dar filmul iti ajunge la inima si ar mai fi si THE LAST SONG:Ronnie (Miley Cyrus, la primul ei rol in afara universului Hannah Montana) petrece câteva săptămâni alături de tatăl ei înstrăinat după divorţul părinţilor. Deşi viaţa lui Ronnie nu va fi deloc uşoară în noua ei casă, adolescenta îşi va da curând seama că sângele apă nu se face şi va descoperi, desigur, şi fiorii dragostei...

Dupa ce parintii ei Kim si Steve Miller au trecut printr-un divort urat, iar barbatul a plecat din New York pentru a locui in orasul Tybee Island din Georgia, adolescenta Veronica Ronnie Miller a ramas extrem de afectata si a refuzat sa-i mai vorbeasca tatalui sau. Desi canta la pian sub indrumarea lui Steve, el insusi pianist si profesor de muzica la Juilliard, rebela Ronnie a incetat sa mai exerseze la acest instrument si a preferat sa-si petreaca timpul distrandu-se cu prietenii. Atunci cand Kim Miller decide ca fiica ei trebuie sa plece in Georgia pentru a relua legatura cu tatal instrainat, Ronnie nu este deloc incantata si manifesta raceala si ostilitate in prezenta lui Steve, singurul lucru pe care il au in comun cei doi fiind pasiunea pentru muzica. In Tybee Island fata se indragosteste de atragatorul si popularul Will Blakelee si se impaca cu tatal ei, care este implicat in reconstructia unui vitraliu dintr-o biserica locala, opera de arta ce a fost distrusa intr-un incendiu.si al treilea film ar fi DEAR JOHN:Acest film, in regia lui Lasse Hallstrom, spune povestea unui tanar soldat care se indragosteste de o studenta idealista. Intr-o vacanta de primavara, Savannah Curtis il intalneste pe John Tyree, aflat intr-o scurta permisie. Pentru personajul lui Chaning Tatum, momentul intalnirii reprezinta dragoste la prima vedere. In urmatorii sapte ani cei doi corespondeaza intens, scrisorile lui Savannah (Amanda Seyfried) insemnand pentru tanarul soldat mai mult decat niste simple gesturi romantice, caci la fiecare misiune periculoasa acesta reuseste sa-si mentina echilibrul pishic tocmai cu ajutorul acestori dovezi de dragoste. Insa aceasta indelungata corespondenta are consecinte pe care niciunul dintre cei doi tineri nu le prevede... Ei bine sper ca te-am ajutat si iti spun ca daca ai sa le vizionezi o sa te gandesti mult la ele. P.S.:am uitat doua se numesc BLUE LAGOON THE AWAKENING:Emma şi Dean, doi elevi de liceu pleacă într-o excursie în Trinidad cu clasa pentru a ajuta la construirea unor locuinţe prin intermediul unui ONG. Într-o seară, elevii se furişează pe un iaht la o petrecere. Emma cade de pe iaht, iar Dean este singurul care observă şi sare în apă după ea. Cum incidentul se petrece chiar în timp ce sunt acostaţi de paza de coastă, cei cu iahtul pleacă şi cei doi adolescenţi rămân în mijlocul oceanului pe o barcă. În curând ajung pe o insulă şi constată că nu este una locuită, aşa că nu le rămâne decât să încerce să supravieţuiască acolo, în timp ce părinţii lor vin de urgenţă în Trinidad şi fac presiuni asupra autoritătilor. si mai e si RED RIDING HOODbig grine foarte multi ani, locuitorii unui sat medieval sunt terorizati de catre un varcolac, care traieste in padurea intunecoasa ce inconjoara localitatea si ataca ori de cate ori este luna plina. Satenii s-au obisnuit sa convietuiasca cu fiara si sa ii ofere acesteia in fiecare luna cate un animal din gospodariile lor drept jertfa de sange, insa faptul ca bizara creatura incalca intelegerea in noptile cu luna plina si solicita sacrificii umane ii infurie atat de mult pe localnici incat apeleaza la ajutorul vanatorului de varcolaci Father Solomon pentru a ucide bestia. Father Solomon ii avertizeaza pe sateni ca varcolacul ia forma umana in timpul zilei si s-ar putea ascunde printre ei fara ca nimeni sa il banuiasca, moment in care tanara si frumoasa Valerie, a carei sora mai mare a fost ucisa de creatura padurii, incepe sa suspecteze ca bestia este chiar una dintre persoanele pe care ea le iubeste. Valerie este indragostita de un taietor de lemne pe nume Peter si planuieste sa fuga cu el in lume pentru a evita sa se casatoreasca cu Henry, baiatul unui fierar, pe care parintii ei il doresc ca ginere. cam atat!