| JohnnyWalker a întrebat:

Acest papagal perus, e mascul sau femela? Vreau parerea unui expert in papagali :d

http://img829.imageshack.us/img829/275/papagalperus.jpg

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

Ceromul(nasul)este albastru la masculi si alburiu-crem la femele,perusul tau este mascul batran,la masculii tineri ceromul este mov iar la femele tinere albastru deschis(cu alb in jurul narilor),poti observa ca este batran dupa culoarea accentoata a nasului,dupa ceculetul alb la ochii(puii au ochiul complet negru),si dupa dungile acelea negre de pe cap,cand sunt puii dungile sunt mai pe frunte iar gand sunt batrani dungile sunt mai pe spate, in concluzie perusul tau este mascul batran, succes!

9 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Ai un mascul! este foarte frumos, are mutatia "common blue", imi cer scuze daca nu am scris bine...

| LoveDee03 a răspuns:

Poate,daca nu ii ei pereche poti sa il inveti mai usor cu tine,sa se acomodeze cu tine si sa iti fie mai aproape,dar si tu trebuie sa il bagi mult mai mult in seama si sa stai cu el,daca ii ei pereche el va fi concentrat pe pereche si va fi mai salbatic, mersi pentru funda, succes!

| がさいゆの a răspuns:

Mascul femelele sunt cele albastre cu alb.

| Titanos a răspuns:

Este un baiat te orientezi dupa nari albastru baiat iar roz si maroniu femela apropo perusilor nu prea le place sa iiti asa nu prea le place

| Roxy_9585 a răspuns:

Sunt experta papagalul tau este neutru laughing

| Titanos a răspuns (pentru Roxy_9585):

Perusul tau este Baiat nu il tine asa tinel pe degete

| EpicWIN a răspuns:

Perusul care il tii in mana este Mascul.
Sa iti traiasca. happy

(sfat: nu il mai tine asa, nu le plac perusilor sa fie tinuti asa happy )

| JohnnyWalker explică:

Va multumesc mult pentru ajutor, tuturor! As mai vrea sa stiu daca un perus ar putea trai fara pereche big grin

| Titanos a răspuns (pentru JohnnyWalker):

Da poate trai fara pereche. Funda?