| Etro a întrebat:

Ajutor. Am un pui de gaina care a sarit in veceu și s-a înecat. Acum respira foarte greu. Nu vreau să moară, ce pot sa fac?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai că asta a fost bună laughing

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In afara de spalat n-ai ce face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum nu mai faci ciorbă de pui. Acum pui apa, pui sare, pui morcovi, pui nu mai pui pentru ca s-a înecat și poftă bună.

| RKBlue a răspuns:

"Ajutor. Am un pui de gaina care a sarit in veceu și s-a înecat. Acum respira foarte greu. Nu vreau să moară, ce pot sa fac?"
Deci:
1)Ajutor!
2)Wc
3)"s-a înecat"=mort...

Trebuie sa il usuci.Il pui intr-un prosop(mai mic) si il ti la caldura.

| Anonima163333 a răspuns:

Tine-l intr-un prosop.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca s-a inecat, inseamna ca-i mort si nu ai de ce sa te bagi in wc si sa-l mai scoti.

| GalacticOtter a răspuns:

Pune-l la căldură intr-un prosop sau ceva, dă-i ceva de mâncare, puii de găină sunt foarte fragili, deci nu-ti pot spune ca ai sanse prea mari de a-l salva dar încearcă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate-l din veceu si fa-i respiratie gura la cioc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l la soare si lasă-l acolo. Am o găinușă pitică cu care tot asa am pățit. Când a fost mică a sărit într-o troacă mai mare de apă si noroc că o fost găsită. Abia mai respira. Am pus-o la soare în grădină și uite că și a revenit până a doua zi bine. Azi avem de pe urma ei o grămadă de "pitici"

| Sofer a răspuns:

Usucal și dai o pastila cu apa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce face puisorul?

| Etro explică (pentru floresdemayo):

Acum e bine?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Etro):

Ce mult mă bucur! happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai fi vrut să tragă direct apa la toaletă, cu puișor cu tot?
Mă așteptam să-i dai un alt răspuns. happy Sunt chiar dezamăgită. Credeam că ești un om mai sensibil.
Inecat nu inseamnă neapărat mort, chiar și un om, sau un animal se poate ineca, fie cu apă, fie cu mâncare. Și își revine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu era vorba de toaleta de la bloc, ca nu tine nimeni puii la bloc.
Aici este vorba wc-ul taranesc, care-i o groapa sapata la 5-10 m in pamant, unde mergi si-ti faci nevoile.
Daca un pui a cazut acolo, apai, nu se baga nimeni in groapa wc-ului sa-l scoata.