| Angelindeed a întrebat:

Ajutor sunt speriata. Am spart o sticla de parfum și pisica a calcat a fugit și nu pot sa o prind. Poate sa pateasca ceva daca linge parfum de pe labute?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu va linge. Încearcă să o faci să meargă spre litieră, să se frece acolo cu lăbuțele. Problema este să o supravegheați dacă observați comportament ciudat. Parfumul se va absorbi prin piele și e posibil să apară amețeli, vomă, repet, doar prin absorbție! Iar, dacă parfumul este unul de calitate, riscul e mai mare! Nu mai stresați pisica!

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că se va linge pe lăbuțe.
În orice caz dă-i să bea lapte, e bun pentru pisici în caz de intoxicație.