| AdutZza_3928 a întrebat:

Ajutor vreau si eu un sfat! Pe 20 sau 17 mai imi vine o pisica si nu stiu ce sa-mi i-au femela sau mascul(e birmaneza-asa zic eu pentru ca pe site-uri de animale la rase numai este rasa siameza si sa facut "birmaneza'")!

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Ori ca-i femela ori ca-i mascul cred ca la fel o sa-l iubesti. Daca este femela o sa ai ocazia sa ai pui de la ea si poate sa-i si vinzi ( mi se pare ca se vand astea). daca-i mascul nu. Indiferent daca-i mascul sau femele, cand vine vorba de imperechere ambele miauna de te dor urechile ( in cazul in care nu vrei sa faca pui mata). Din experinetza iti zic, pana acum toti motanii(am avut peste 7) pe care i-am avut au iesit afara, iar dupa un timp dusi au fost ( sau veneau destul de rar... pana n-au mai venit), iar de cand am mata (femelea) numai scap de ea nici daca vreau, mereu vine inapoi acasa.

1 răspuns:
| xt9000 a răspuns:

Mai bine un mascul