| uirebitpunctro a întrebat:

Am cautat pe Goaga si nu am gasit raspunsul, deci voi incerca si aici:

DE CE se joaca pisicile cu soarecii inainte de a-i manca?

Uite aici un exemplu video: http://www.youtube.com/watch?v=u1aO7l2uB4I

Răspuns Câştigător
| Hadley a răspuns:

Pisicile sunt foarte jucause.Cand prinde prada, inainte sa moara se zbate. Pisica vazand ca se misca ii da o stare de joaca.Ea crede ca prada ei vrea sa se joace cu ea.Si asa se joaca pana la omoara.Acum depinde de pisica daca mai manca animalul sau nu.

2 răspunsuri:
| Raraa a răspuns:

Fiindcă ele sunt pradatoare si ii arată pradei ca o domina.Dar se joaca si ca ii place.

| LeeJiEun a răspuns:

Ieee! nu la mancatlove strucklove strucklaughing pai pentru ca vede ca se misca si i place crede ca o jucarie.Dupa.Cateodata i rupe un picior sau ceva si nu se poate misca si se plictiseste si il mananca.Sau poate la zgariat undeva si i-a curs sange si a mirosit si il mananca ca a simtit mirosul de sange sau carne. fundita?:*