| Andrabogza121 a întrebat:

I-am dat un os cainelui meu iar dupa l-a vomitat. Dupa ce a vomitat a inceput sa tremure si avea ceva la fund ce nu ii dadea pace. Acum sta la el in pat si incearca sa adoarma. Apa nu vrea sa bea. Ce sa fac, sunt disperata?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Vai, nu ii mai da niciodata oase, acestea se sparg exact ca niste cioburi si pot perfora stomacul, pentru ca nu vor fi digerate. Cele de vita pot fi consumate, dar trebuie fierte extrem de bine in prealabil, insa rest nu, cel mai bine e sa fie evitate.Intreaba orice medic veterinar si iti va confirma acest lucru.Asteapta pana maine sa vezi cum se simte si daca e la fel te sfatuiesc sa mergi la cabinetul veterinarului cu el. Sper ca micutul sa fie bine...