| DoarCipone a întrebat:

Am doi perusi despre care cred ca cel albastru e fata si cel verde e baiat. pe net am citit ca masculii au narile albastre si femele albe insa in cazul meu amandoi au culoarea narilor albastre... se poarta ca 2 indragostiti nicidecum ca 2 masculi. ce pot face? pls

Răspuns Câştigător
| Rosaria a răspuns:

Astepti si vezi daca apar oua... Apoi du-te la magazinul de animale si cere-le sfatul. Sau ai putea incerca sa faci asta inca de pe acum...

4 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

laughing pentru asta i-ai dat funda? femela are nariile maro si masculu albastre.

| klau95 a răspuns:

Pai da ori tine unu la altul dar. daca se pupa inseamna ca 100% e o pereche.

| saria a răspuns:

Si animalele pot avea anumit comportament chiar daca sunt de acelasi sex. apropo daca sunt mici nu prea iti dai seama,narile maro sunt la femela cand este in calduri,sa iti dai seama daca sunt mici sau mari,uitate la dungile,desenul de pe cap,daca este aproape de nari/frunte este puiut,daca desenul incepe de la ochi si merge in sus (ca o cordeluta)este adult,conteaza sa sti asta,pentru ca de la o anumita varsta se poate deosebi sexul. iarasi poti sa iti dai seama de comportament,masculul este cantaret,vioi,femela tacuta (scoate niste sunte ciudate,tipa) plus ca este mai incapatanata, da femele au narile albe, cand nu sunt in calduri.succes

| Frumushka a răspuns:

Pai or fi fratihappy si tin unu la altu peace sign dar daca nu stiai masculii sunt mai docili ca femelele adc daca te ciupesc nu doare asa tare.de ex femela mea daca ma ciupeste imi da sangele dar masculu abia are forta ...Bafta si sa fie sanatosipeace sign