| Grimalkin a întrebat:

Am o catelusa de 1 an, talie mica. Ieri in drum spre scoala, am vazut un catel la fel ca ea, dar pui (cred ca avea vreo 2-3 luni) si as vrea sa-l iau happy Parintii mei sunt de acord, insa nu stiu cum va reactiona catelusa mea. Ea e foarte jucausa si s-ar juca toata ziua, dar puiul e prea mic pentru a se alerga cu ea.Cum credeti ca se va purta cu el? (PS: inca nu stiu daca puiul e un el sau o ea big grin)

8 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

O sa fie bine va vedea ca e inca micut iar la 2-3 luni un catel nu sta loculiu deci va fi bine, il iei si fugi si cand ajungi acasa te uiti daca e o ea sau o el dar fireste ca nu trebuie sa dai mai multa atentie noului catelus la amandoi trebuie sa dai aceeasi atentie.Succes

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu o sa fie nici o problema, se vor imprieteni, trebuie totusi la inceput sa te ocupi putin de catelusa ta sa o certi daca se repede la puiut sa il muste.

| simona24 a răspuns:

De obicei un catel adult nu va sari la nici un pui sa il muste si daca este de sex opus si mai bine.

| vilmaristul a răspuns:

Si ea este inca mica, si daca are cu cine sa se joace, va fi OK!
ai grija sa nu o marginalizezi ca se supara!

| BabyRosse a răspuns:

O sa se comporte ca o mama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creste repede si or sa se joace impreuna, trebuie sa o inveti pe a ta sa se comportelaughing

| theodoraafi a răspuns:

Buna. nu conteaza daca puiul e un el sau o ea. faptul ca ai o catelusa sa stii ca o sa il/o accepte imediat. pentru ca are sentimente materne.

| Jupiter a răspuns:

Se va juca cu el/ea, se vor imprieteni.