| Alecs123123123 a întrebat:

Am un bichon frise de 2 luni si 8 zile. Are ceva daca i-am dat putin lapte dimineata?

Răspuns Câştigător
| PetLover a răspuns:

Nu are nici-o problema pentru catelusi e foarte bine si chiar ar fi indicat sa-i daai mai des deoarece are calciu si lui ii trebuie acum daca ai putea sa-i inlocuiesti prima masa cu laptic si mai putina hrana uscata/umeda ar fi foarte bine sa nu cumva sa-i dai oase de pui/porc la catel nu ii face bine cu alte cuvinte mai putina mancare gatita ca nu ii face binebig grin

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Cateii au voie sa bea lapte asa ca nu are nimic.Cred ca e foarte dragut.Laptele trebuie sa fie la temperatura camerei adica sa nu fie rece sau cald. Daca nu este pasteurizat,in cutie de la magazin,trebuie fiert bine si lasat sa se raceasca.Ii poti da pliculet cu hrana umeda pentru juniori, le place pui in aspic sau ii fierbi piept de pui si cu putin morcov, eventual si putin orez doar ca nu unora nu le place orezul.Nu are voie paine cum zic unii, poate facuta in casa si prajita la toaster si aia rar sau mai bine deloc.Ii poti da hrana uscata pentru juniori dar sa nu fie sarata ca unele boabe sunt cam sarate.E bine ca bea lapte, unii nu mai vor cand cresc.Noi am cerut o lista de la medicul veterinar cu alimentele pe care are voie sa le consume cateii.

| αғғιхoιd a răspuns:

De ce sa aiba ceva? Este foarte sanatos laptele mpentru catelusi mici.