| Advvrt a întrebat:

Am un caine, nu e mare, ajunge pana la genunchi. Are par scurt, nu blana dar am observat ca ii mai pica uneori. As putea sa il tin in casa. Daca da, unde ar trebui sa-si faca nevoile daca nu poate fi scos afara si cam cat de des trebuie spalat/ periat etc. Spuneti-mi cum faceti voi cu cainii vostrii.

Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Îl poți ține în casă dar cu condiția să îți asumi răspunderea pentru el. În privința părului îți pot oferi eu o soluție sau două. La orice petshop ( magazin de animale ) vei găsi perii pentru câini, cu ajutorul cărora poți reduce din părul excesiv pe care animalele îl lasă uneori sau poți achiziționa o mănușă specială cu care să aduni din păr și în același timp să îl mângâi. Pentru nevoi îi poți aduce o litieră și să îl înveți că acolo trebuie să își facă nevoile, dar dacă e prea greu să îl dresezi să facă asta trebuie să îl scoți afară cel puțin de 3 ori pe zi, dimineața, la prânz și seara la început, apoi până se obișnuiește îți va da el semne că vrea să meargă afară. Baie e de preferat să îi faci mai rar iarna pentru ca e destul de rece afară, dacă îl scoți la plimbare îi poți șterge lăbuțele ca să nu îi faci baie de fiecare dată, în rest aș zice că e necesară o baie o dată la 2 săptămâni și ori de câte ori e necesar, în sensul că se tăvălește în noroi sau își murdărește blănița.

2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

In spatele televizorului.
sau ai putea sa fplosesti :
https://abc-zoo.ro/......mea-l.html

| Andra9pk a răspuns:

Sunt covorase absorbante pentru caini si spray sau picaturi pentru a-l educa sa isi faca nevoile in locul respectiv.
https://m.emag.ro/......DJ5MK7BBM/

https://www.maxi-pet.ro/......230ml.aspx