| VanillaBie a întrebat:

Am un caine sinu stiu ce sa fac e nou si ma tot latra daca intru in casa la tra la usa nu tace o sec daca ma joc cu el si plec pe urma iar latra ce sa fac nu suport sa il aud plangand

Răspuns Câştigător
| Miuletz a răspuns:

E al tau? Daca da de ce nu stai cu el? Iti da dovada ca te iubeste si in primul rand ce crezi ca caini stai 2 sec cu ei si gata.Nu frate! Trebuie sai dai de mancare de baut sa te joci cu el sa il speli sa il plimbi.Adica mai mult timp pentru el.E mai bine decat sa te uiti la televizor sau calculator.El iti atrage atentia sa nu ramai orb.Si sorei mele i s-a intamplat a strat o luna numai la calculator si peste cateva zile a orbit...doctorul i-a spus ca o sa isi revina peste o saptamana si nu mai a intrat decat 1 ora maxim pe zi.Deci eu zic dai mai multa atentie si dupa cateva luni o sa se invete cu tine si tu cu el si nu o sa mai faca asa. Fundita?

5 răspunsuri:
| Ezyo a răspuns:

Latra pentru a atrage atentia asupra sa, daca nu te vede se plictiseste.Tu insa trebuie sa lansezi comanda pentru a inceta latratul: „Liniste!" sau "Gata!" dar hotarit, sa nu vada ca ti-e mila de el, altfel nu va inceta niciodata.Tu trebuie sa-l educi. happy

| VanillaBie explică:

Dar daca se plistiseste de animalul de plus?
oricum dei grozave le voi incerca

| Planta55 a răspuns:

I-ai cateva jucarii e mai bine si apoi cand te plictisesti joacate si cu el si asa mai ai timp liber

| NonEinstein a răspuns:

Da-i o ocupatie, i.ai un animal de plus, ceva cu care sa se joace, spor!

| Andreea341 a răspuns:

Cumparai ceva care sa-l distreze cum ar fi o minge micuta sau un animal de plus...Sau uneori l-ai putea mangaia putin happy