| anonim_4396 a întrebat:

Am un catel cu blana destul de lunga. Problema este ca ii cade mult si lasa par pe jos. Ce pot sa fac, exista ceva ca sa nu mai lese par? Am incercat sa-l duc la tuns dar au spus ca nu este un caine care trebuie tuns si ca daca il tund ii va cadea si mai mult.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Nu stiu cum a putut sa-ti zica asa cevalaughing de obicei, oamenii vor bani si un caine cu un fir de par de un cm tot ti-l tunde pentru bani. Mergi cu el la alt cabinet si trebuie sa ti-l tunda.
Ce altceva ai putea face e sa-l perii in fiecare zi, 1-2ori/zi sau cat e nevoie ca sa indeparteze firele moarte. Alceva nu ai ce sa-i faci, eventul daca e de talie mica ai putea sa-l tunzi chiar tu cu foarfeca. Chiar daca vreo luna va arata tuns in trepte ii va creste si apoi va arata binebig grin

6 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Tunde-l, îi va mai pica ceva păr, dar la un momentat se va opri.

| kzd a răspuns:

E vara, asa e si motanul meu. Cand e vara lasa foarte mult par peste tot, ca sa ii cada mai putin pot sa il tunzi si sa il mai perii.

| KyLerMzQ a răspuns:

Neparleste asa fac majoritatea cainilor daca vr sa nu lase par ia-ti altu de rasa care nu lasa. Sper ca te-am ajutat

| Thäü_Kryssu_2000 a răspuns:

Du-te la veterinarwinking

| mihnealuca a răspuns:

Buna! Ca sa nu ii mai cada par ar trebui sa il periezi zilnic, iar o data pe luna sa il speli cu balsam special pentru catei! Sper ca te-am putut ajuta! Bafta!