| sabiyri a întrebat:

Am un catel yorkshire terrier care are 3 ani si uneori isi marcheaza teritoriul uneori in baie...da, in curte mai avem 2 caini un maidanez mascul si o catea canis plus ca roco miroase foarte urat daca nu ii fac baie(baie ii fac uneori o data la doua saptamani alte ori o data pe saptamana si uneori chiar o data pe luna...el este crescut de bunica din vina faptului ca isi facea treburile doar in casa cand era pui neputand sa il invat afara) uneori mirosul este asemanator cu al catelusei de afara, ce as putea sa fac macar sa elimin una dintre aceste situatii neplacute?(nu la-s castra...)

Răspuns Câştigător
| SaintBernard a răspuns:

Daca isi face nevoile intr-un singur loc, freaza-l cu ardei iute. Am auzit ca ar rezolva problema. Cat despre miros, nu e bine sa speli des cainii, au sebumul ala natural pe blanita care o protezeaja si o hraneste. Nu e sanatos pentru ei sa ii speli. Totusi, ai putea sa-i pui la gat o zgarda parfumata.

1 răspuns:
| sabiyri explică:

Mersi oricum maine il ducem la veterinar nu stiam de zagarda parfumata(((: