| T0X1kSkuLL a întrebat:

Am un ciobanesc german de 3 ani. Unghiile de la picioarele de pe spate acelea de pe laterala i-au crescut foarte mari. Am incercat sa i le tai dar nu merge, am incercat cu unghiera speciala pentru caini si cu foarfeca(le-am ascutit foarte bine) dar nu merge. Si ar mai fi ceva, cum il fac sa stea, adica daca pun mana pe unghie incepe si chierlalaie ca si cum ar plange.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate ca au crescut atat de mari incat il doare orice atingere acolo.
Mergi la primul veterinar si acesta i-le va taia fara mila.Pe tine te impresioneaza plansul lui, dar doctorul face ceea ce trebuie. Nu costa mai mult de 5-10 lei.

1 răspuns:
| gigite a răspuns:

Picioarele sa fie inmuiate ceva timp, (minutele)cu apa calda(uta) si sterse cu un prosopel si apoi cate putin... va sta...la mine a mers!
p.s. s-au alearga cu el in parc, alei, pe asfalt si ele se tocesc automat...