| Mimi26567 a întrebat:

Buna! Ce poți să faci cu un câine dacă nu mai poți să îl îngrijești? Bunicul meu a avut un câine mare la curte. Casa aceea se vinde dar nu știm ce să facem cu câinele. Știu ca pare puțin insensibil dar eu stau la bloc și deja am 2 cățeluși și nu am cum să iau un câine atât de mare. Din neamuri nu am găsit pe nimeni disponibil. Nu vreau să îl las liber pe stradă să i se întâmple ceva. El este un câine foarte anxios și nu e foarte prietenos cu oamenii și de aceea o să fie foarte greu să îl adopte cineva. Vreau să îi fie bine.Ce mă sfătuiți?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Discutati cu noul propietar, poate doreste sa pastreze si cainele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Dar nu exista pe la case, pe acolo, vecini care poate l-ar dori?

| sofisis a răspuns:

Incearca si prin vecini

| LisaJulie a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa găsești o persoana care sa se potrivească cu personalitatea câinelui! Sunt foarte multe site-uri de pe care poți pune un anunț de adopție! Va fii mai greu dar în cele din urma îl va lua cineva

| Felissa13Eden a răspuns:

Posteaza pe mai multe grupuri de Facebook.