| Adelina_7068 a întrebat:

Am un papagal kakatiki ( capra ) si de 3 luni ma chinui cu el si nu vrea sa stea pe degetul meu. Stie cineva ce trebuie sa fac ca el sa stea pe degetul meu?
P. S. Atentie sunt grea de cap.

3 răspunsuri:
| BlackRoseMary a răspuns:

Eu iti spun ce am facut cu al meu desi nu stiu daca te va ajuta.
Ii puneam degetul pe burtica si daca ma ciupea ii dadeam o palma incet. Can dii pui degetul apasa pai tare ca sa aleaga ori se dezechilibreaza ori se urca pe deget. O sa dureze ceva dar da rezultate.
Funda?

| BlackRoseMary a răspuns:

Nu ii taia aripile ca nu o sa-ti mai zboare vreo 3 ani si isi va pierde instinctul de a zbura

| Cryss95_5314 a răspuns:

Daca ii dai drumul prin casa zboara? daca da ii poti taia putin din aripi si sa-l lasi sa umble pe jos, in momentul acela te apropri de el (daca nu te musca ia-l in mana daca te musca incearca sa pui degetul incet pe piciorusele lui el va avea instinctul de a se urca) poti face asta mai multe zile la rand si o sa vezi in final se va imblanzi! happy